Uyuyan Prenses Amasra: Amasra Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Adını Amastris adlı prensesten alan Amasra beldesi oldukça hoş yapılı bulunan 2 koy ve de 2 adaya sahip bulunan bu belde eskiden beridir tıpkı uyuyan prensese benzetilmektedir.Son derece eşsiz güzellikte bulunan ve de bir çok beldeye taş çıkaracak nitelikte olan Amasra sizi ilk karşılayışında eşsiz güzelliği karşısında şaşırtmaktadır.İnsanı son derece heyecanlandıran ve de tatil konumu için olağanüstü güzelliğe sahip olan bu belde oldukça hoş yapılıdır.Son derece doğal yapısıyla sizi eşsiz güzellikte bulunan tatil beldesi batı Karadeniz’in en gözde ilçesidir. Kuş kayası anıtı oldukça güzel nitelikte yapılmış bulunan mimari değerlerimizdendir.

Tavşan adası oldukça güzel doğal yapıyı sergilemekte ve de fatih Cami’yi içerisinde barındırmaktadır.Sokak açısından değinecek olursak eşsiz güzellikteki bu yapıda binalar son derece temiz pak bir görüntüye ve de etki yaratacak şekilde değişik bir yapıya sahip olup sıradan binalardan oldukça uzak durumdadır.Yazın veya kışın fark etmez tekne kiralayıp eşsiz deniz güzelliğiyle Amasra’da son derece eşsiz nitelikte gün geçirebilir huzura tamamı ile erebilir ve de ruhunuzun dinlenmesine yardımcı olabilirsiniz.Her türlü sosyal mekan sahilde ve de kentte mevcut bulunmaktadır.

Amasra Müzesi:
Müze’ de iki yanda iki ayrı tarih sergileniyor. Tek Katlı müzenin sağ tarafı Antik dönem buluntuları. Hemen hepsi bina temelleri kazılırken bulunmuş. Binanın sol bölümünde Osmanlı eserleri sergileniyor. Sergilenemeyen birçok eser ise üst kattaki depoda korunuyormuş. Binanın bahçesinde de kimi buluntular sergileniyor. Amasra müzesi mutlaka görülmesi gerekli bir müze.

Reklamlar

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: