Akçakoca Gezilecek Yerler- Akçakoca Gezi Rehberi

Tatil merkezi denilecek ve girişinde tamamıyla insanı kendisine hayran bırakan ve tatil merkezi unvanını hak eden nitelikte diyebileceğiniz bir alandır.Son derece hafızanıza etki edecek yapıdaki bu alan hem mimari açıdan hem doğa açısından ve de daha saymaktan yorulacağımız özellikleri bakımından oldukça ön planlı tercih edilmekte bulunan tatil merkezlerimizdendir.Son derece göze hitap eden içerikte bulunan Akçakoca bulunan saat kulesi ve de bahçesindeki tekerlekli hoş yapıda banklar insanı etkileyen niteliktedir.

Son derece hoş yapılı bulunan Akçakoca’yı tamamen deniz bölümünden izleyebilmektesiniz.İlginç bir oluşta şu ki mısır ve de yiyecek saklama amaçlı yapılmış olan kulübeler bu alanda kafe olarak kullanılmaktadır.

Normal bakımdan yapısında büyük çınarların bulunması ve doğa güzelliğinin bol miktarda çekici olmasıyla yaz aylarının çoğunda  bu yol kapanıp turizme açılarak gezi ve de yürüyüş alanı olarak kullanılmaktadır. Beldede Osmangazi ve Akçakoca bey gibi heykeller,çiçek havuzları bulunmaktadır. Çiçeklerin arasında genel bakımdan hayvan figürlü heykeller ve de yapılar dikkat çekmekte. Bunun yanı sıra Trabzon ve de bir çok yapılı tarım araçları yer almaktadır.

Gezi bakımdan mağara olsun, sahil alanı olsun camii alanı olsun  bir çok gezip görebileceğiniz içeriktedir.
Bölgede yayla, köy, bağ evlerinde Karadeniz’in mimarisi göze çarpıyor. Doğayla iç içe gösterişten uzak evler genelde iki katlıyken üç katlı olanlarda var. Çoğunda depo olarak kullanılan kulübeler bulunuyor. Kereste seçimi bakımından önem verilmiş ve kestane ağacı kullanılmış.

Reklamlar

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: